האם עבירות אלימות במשפחה יתרבו לאור נגיף הקורונה?

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

האם תחול עליה בעבירות אלימות במשפחה בשל הסגר?

נגיף הקורונה תפס את כולנו בהפתעה והוביל אותנו לתרחישים שהתמעטו מלהתקיים אם בכלל. כך לפתע, מיליון ישראלים מצאו עצמם מובטלים, וזאת מבלי לכלול את העצמאיים שנותרו כמעט ללא כל מענה מטעם המדינה.

 

לכך נוסיף את בליל הלחצים האדיר שמופעל לאור האיום של הנגיף ואי-הוודאות ששוררת אפילו בקרב מקבלי ההחלטות, והרי לכם סיר לחץ שעתיד להתפרץ ובין היתר בתופעות הולכות ומתגברות של אלימות במשפחה.

חומרתה של עבירת אלימות במשפחה

בשונה מעבירות אלימות אל מול אדם שאיננו משתייך לתא המשפחתי, עבירת אלימות במשפחה זוכה לענישה חמורה יותר, וזאת לאור רצונו של המחוקק להרתיע ולמגר את התופעה ככל הניתן.

 

אחת מן הסיבות לכך נעוצות בעבודה שעבירות אלימות במשפחה יכולות לנוע בין דרגות חומרה רבות החל מאלימות קבלי פעוטות ועד לאלימות כלפי בני ובנות הזוג, מילולית, פיזית ונפשית.

 

לרוב, מקרי אלימות במשפחה לא יתרחשו יש מאין ויהיו לכך סימנים מקדימים. ועם זאת, מקרים חדשותיים שונים אכן מראים כי לעתים גם משפחות מן השורה חוות אירועים טרגיים ובכך ניתן לציין את הטרגדיה הנוראה שפקדה משפחה בהוד השרון, ובה הבעל, ללא סימנים מקדימים, נטל סכין ודקר את אשתו ושתי ילדותיו. הפעוטה, רק בת 10 חודשים, לא שרדה את התקרית החמורה.

ענישה כפולה מעבירת אלימות רגילה

התנאים הקיצוניים שאליהם הגענו לאור נגיף הקורונה, אכן עלולים להוביל להתרבות תקריות אלימות בתא המשפחתי, וגם ב'משפחות הכי טובות'.

 

למרבה הצער, הימצאותם של שני בני הזוג באופן כה תכוף בדירה ולכך יש להוסיף את נוכחותם של הילדים שרק צוברים מרץ, חשבונות שהולכים וגוברים, חששות כלכליים ובריאותיים – כל אלו יובילו בסופו של יום לחיכוכים בלתי נמנעים.

 

בעת תקרית של אלימות במשפחה הנחקרת על-ידי גורמי אכיפת החוק, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מיומן אשר יציג את נסיבות המקרה בקפידה. ראו בדוגמה הבאה כנורה אדומה שמוטב לפנות לאיש מקצוע בהקדם האפשרי: עבירת אלימות רגילה שדינה הוא שנתיים מאסר בפועל, יכולה להיות מומרת בקלות ל-4 שנות מאסר בפועל ולו רק בגלל שבוצעה בתא המשפחתי.

בעת זו, פנו לקבלת סיוע טלפוני / אונליין

עצה זו הינה משפטית למחצה: עבירת אלימות במשפחה הוא עבירה חמורה אשר יכולה להוביל לעונשי מאסר קשים. לצדה, אירוע אלימות שכזה, גם אם מעולם לא הייתה לו היסטוריה קודמת, הוא רעידת אדמה קשה לתא המשפחתי, רעידת אדמה שלא אחת מובילה לחרטות קשים.

 

אם אתם חשים שהעת האחרונה 'מביאה אתכם אל הקצה', או גורמת לכם להתנהג באופן קשה חריג, דעו שכיום כל העמותות לסיוע נפשי פועלות באופן שוטף ומאפשרות סיוע ותמיכה נפשיים. אל תהססו להשתמש בסיוע שכזה ואל תראו בכך בושה.

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!