כיצד מתחילים הליך להגשת תביעה בגין תאונת עבודה?

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

תהליך ההגשה לתביעה בגין תאונת עבודה

תאונת עבודה הינה אירוע בו העובד נפצע במסגרת עבודתו. משמעות הדבר היא שבאם עובד ייפצע כאשר נכח במקום עבודתו או פעל מטעמו, הרי שהדבר ייחשב לתאונת עבודה שבגינה ניתן להגיש תביעת פיצויים.

 

אם כה ברור הדבר, נשאלת השאלה מתי ומדוע מוטב שניעזר בסיועו של עורך דין המתמחה בתאונות עבודה. ובכן, בישראל כמו שבישראל, לא אחת אנו עלולים לפגוש במציאות מורכבת הרווייה באינספור מכשולים, מהמורות וביורוקרטיה מתישה.

אופן הגשת הטפסים

אם מנסים לסכם את ההליך הפורמלי, הרי שהוא נדמה כפשוט ומהיר. באם מדובר בעובד שכיר, הרי שבטרם הגשת התביעה לביטוח לאומי, יש לקחת מן המעסיק טופס רשמי וחתום אשר מהווה אסמתכא לכך שהעובד הופנה לטיפול רפואי.

 

יחד עם הטופס, על העובד לשלוח פניה רשמית בעבור האגף לטיפול בתאונות עבודה, וזאת בקופ"ח המשוייכת אל העובד. לאחר הליך שכולל מילוי טפסים וצירוף תעודה מטעם הרופא, ניתן לשלוח את מסמכי התביעה לצורך קבלת הפיצויים.

 

באם מדובר בעצמאי הרי שהתהליך מתבצע ישירות אל מול המוסד לביטוח לאומי.

אם כך היכן הבעיה?

הגשת המסמכים נדרשת כדי להסביר למוסד לביטוח לאומי על פרק הזמן הממושך שבו נמנעה מאתנו פרנסתנו. אך חשוב שנזכור כי לצד זאת, ישנם הליכים משפטיים סבוכים יותר דוגמת תביעת אובדן כושר עבודה, ובה עלינו להוכיח כי איננו מסוגלים עוד לבצע את המטלות המקצועיות אותן ערכנו קודם לכן.

 

על-פניו אנו יודעים שאנו זכאים לקבלת פיצויים, ועם זאת בכל מה שנוגע לקבלתם בפועל מן המוסדות האמונים על כך, הרי שהדרך היא ארוכה ומפותלת. בהליך המשפטי, הרי שנידרש להוכיח באופן נהיר ושאיננו משתמע לשני פנים, כי אכן הפציעה שנגרמה הובילה לתוצאות הרות אסון אשר מנעו מאתנו להמשיך ולפקוד את מקום עבודתנו או כל שכן לעצור באופן מוחלט את פרנסתנו.

 

תופתעו לגלות עד כמה המוסדות הרשמיים, אלו שעל פניו מבקשים להיות שם לצדנו ברגעים החשובים, יודעים להקשות ולהציג אינספור מהמורות, קשיים ושאלות.

התייעצו עוד היום עם עורך דין

ברוכים הבאים לפורטל Law Regulation. באתר תוכלו למצוא מידע מגוון אודות נושאים וסוגיות משפטיים שונים. באם אתם נדרשים לייעוץ מטעם עורך דין, נציגינו ישמחו לעמוד לשירותכם וזמינים עבורכם בכפוף להשארת פניה.

 

בשיחת הייעוץ נבין במדויק את הסוגיה המשפטית מולה אתם ניצבים, ונפנה אליכם עד 3 עורכי דין בלבד אשר יחזרו אליכם לצורך קבלת פרטים נוספים.

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!