חשיבותן של סדנאות בנושא הטרדה מינית בעבודה

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

למרבה הצער, הטרדות מיניות הן עודן תופעה שגורה במחוזותינו הפוגעת בעובדים ועובדות, במקומות עבודה שונים ובנסיבות משתנות.

שורת תחיקות בנושא למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה, מאפשרות ליותר ויותר עובדים ועובדות, להבין היכן עוברים הקווים האדומים וכן לנקוט בצעדים משפטיים כנגד הפוגעים. לצד זאת, החוק מרתיע חלק מן הגורמים הפוגעניים, ומאפשר אם לא להפחית את התופעה, אז לפחות להילחם כנגדה.

חשוב לציין כי בין היתר, החוק למניעת הטרדות מיניות מחייב מקומות עבודה ובהם סדר כוח אדם של למעלה מ-10 עובדים, להנגיש אותו ולהביא אותו לידיעת העובדים.

להביא את הנושא לידיעת העובדים

תלייתו של תקנון המסביר על הטרדה מינית הוא דבר אחד, אך הנגשת הנושא באופן ברור ומובהק דרך סדנה או הרצאה חד-פעמית, הרי שיש בכך כדי להשפיע באופן ניכר על העובדים והעובדות, להעביר את המסר ולהטמיעו יחד עם מתן מענה לשאלות העולות מטעמם.

היכן עוברים הגבולות? מהם הקווים האדומים? מה נחשבת להצעה לגיטימית רומנטית ומה חוצה את הגבול הברור והופך את המעשה להטרדה?

במסגרתה של הרצאה המועברת על-ידי עורכי דין המומחים בתחום, תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש באופן ברור ונהיר לכול.

במקרים רבים, החשש מפני הטרדה מינית מונע קשרים חברתיים וזאת לאור חוסר המודעות באשר למשמעות החוק. סדנה שכזו תוכל למוסס את הפחדים ולאפשר לעובדים לקיים קשרים חבריים ואף מעבר לכך, כל זאת תוך שמירה על בטחונם של כולם וכולן.

חשיבותן של סדנאות בנושא הטרדה מינית בעבודה

מי מעביר את הסדנה?

סדנה למניעת הטרדה מינית מועברת על-ידי גופים שונים, חלקם מוסדיים וחלקם פרטיים.

כדאי לדעת כי ישנם משרדי עורכי דין המעבירים את ההדרכות כגון משרד עורכי דין הלפגוט אדרי ושות' https://www.hatrada.org/ ובהם ניתן להזמין הדרכה וסדנה עבור העובדים.

סדנה המועברת על-ידי עורכי דין המומחים בתחום, מקנה לעובדים והעובדות את היכולת להבין את החוק באופן מעמיק, לשאול שאלות ולבסס סביבה מוגנת ובטוחה לכולם.

מה צפוי בסדנה שכזו?

הסדנה לשם הדוגמה של משרד עורכי דין הלפגוט אדרי ושות', כוללת מספר שלבים, שלב ובו נחשפים לפסיקות שונות, שלב שני ובו העובדים והעובדות יכתבו כיצד הם היו מתמודדים עם מקרים שונים בהם הגבול נחצה. השלב השלישי מסביר למעשה היכן עובר הגבול ובשלב הרביעי מקנים לעובדים את הכלים המשפטיים המאפשרים להם להתמודד עם הסוגיה. השלב החמישי של הסדנה דן ביצירת שיח מקבל ומכבד.

חשוב לציין כי כל סדנה וסדנה מביאה עמה את המבנה שלה. עם זאת, כל הסדנאות כוללות השתתפות פעילה מצד הנוכחים והנוכחות.

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!