אילו זכויות מגיעות לי בתור שכיר?

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

זכויות שכירים

כולנו ממלאים אחר חובות במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המתוקנות בעולם. אבל יחד עם החובות השונות, יש לנו גם זכויות במקום העבודה שחשוב לעמוד עליהן. אם זכויותיכם נפגעו בצורה כזו או אחרת, כמובן שיהיה חשוב לקבל סיוע משפטי. בואו נדבר על זה. 

רגע לפני שהופכים את השולחן במקום העבודה בעקבות זכויות שנשללו ממכם, האם בדקתם לגבי סיוע משפטי? עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לכם בכל מה שקשור לזכויות שנפגעות במקום העבודה. אמה-מה, אתם קודם כל צריכים לדעת מה הן הזכויות שלכם בתור שכירים במקום העבודה. אם לא תדעו מה הזכויות שלכם, כיצד תדעו שהן נפגעו בכלל? אם כך, בואו נתחיל עם תחום הניקיון. מה הן הזכויות שלכם בתור שכירים בתחומי הניקוי והניקיון? 

הזכויות שמגיעות לי בתור שכיר בתחום הניקיון

עובדים שכירים בתחום הניקיון עובדים קשה, אין ספק. התחום שוחק וכרוך בעבודת כפיים, ככה שחשוב לעמוד על הזכויות המלאות שלכם. עובדים שכירים בתחומי הניקיון זכאים לתוספת ותק שמגיעה לאחר השנה ראשונה שלהם במקום עבודתם. 

נוסף על תוספת ותק לאחר שנה, עובדים זכאים גם לקרן השתלמות. מעבר לכך, הם זכאים גם לפנסיה בשיעור גבוה יותר מעובדים שכירים בתחומים אחרים בשוק. זאת ועוד, עובד שכיר בתחום ניקיון יהיה זכאי גם לימי הבראה וחופשה גבוהים יותר משכירים בתחומי עיסוק אחרים בשוק. 

עובדים בתעשיית העץ, נגרי אמן ושכירים בתחום נגרות ופרגולות

עובדים שכירים בתעשיית העץ? אם כן, קודם כל ברצוננו להגיד לכם שאתם עובדים בתעשייה נפלאה של יצירה אמנותית, אנחנו מקנאים בכם. שנית, רצוי שתדעו שאתם זכאים לתוספת של ותק לאחר שנת העבודה הראשונה שלכם במקום עבודתכם. 

זאת ועוד, אתם תהיו גם זכאים ל-10 ימי חגים במהלך שנת עבודתכם. לגבי הפנסיה שלכם, אתם תהיו זכאים לקרן פנסיה כבר החל מהיום הראשון לעבודתכם. אם אתם עובדים בתחום של התקנת פרגולות אלומיניום, ייתכן שהזכויות שלכן ישתנו. יש ליצור קשר עם עורך דין דיני עבודה בכדי לקבל מידע מדויק יותר. 

עובדים שכירים בתעשיית הפלסטיק זכאים לזכויות רבות

גם עובדים שכירים בתעשיית הפלסטיק זכאים לזכויות, שלפעמים הם אפילו לא מודעים לקיומן. אם כך, כדאי מאוד שתדעו שאתם זכאים לתוספת של שכר על משמרות הצוהריים שלכם. התוספת בשכר היא בשיעור של 17.5%  (בצוהריים). לגבי שעות עבודה ליליות, יש לכם תוספת שכר של 40% על משמרות הלילה שלכם. 

כמובן, אתם גם זכאים מבחינת החוק לבגדי עבודה שהמעסיק אמור לספק לכם. זאת, יחד עם ציוד המגן הנדרש לכם להשלים את עבודתכם מבלי חלילה להיפגע. צריכים מידע נוסף לגבי זכויות של שכירים? מומלץ ליצור קשר עם עורך דין דיני עבודה ולקבל את כל המידע הכי מדויק לכם ספציפית. 

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!