איך מגישים תביעה לנכות בביטוח לאומי?

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

הגשתה של תביעה אל מול הביטוח הלאומי בגין נכות כללית, נובעת מן הצורך של האדם התובע לקבלת קצבת נכות אשר תבטיח את המשך קיום הכנסתו. זאת בעקבות העובדה שהכנסתו הצמטצמה כתוצאה מחוסר יכולתו לעבוד.

בחיפוש קצרצר ברשת האינטרנט, ניתן למצוא מגוון רחב של מקורות מידע, חלקם רשמיים, מרביתם פרטיים, אשר מציגים שורה של הוראות מפורשות, כיצד לבצע את הליך התביעה לקבלת פיצויים חד-פעמיים או קבועים מטעמו של הביטוח הלאומי.

אילו טפסים יש לספק?

הטפסים אותם התובע אל מול הביטוח הלאומי, צריך לספק, הינם אישורים רפואיים מטעמם של המוסדות הרפואיים הרלוונטיים, חוות דעת רפואית וכן תלושי שכר המספקים תמונת מצב מלאה ומדויקת על מצבו הכלכלי וההכנסות של האדם התובע.

את כל אלו יש להגיש יחד עם טופס תביעה לבקשה להכרה בנכות כללית.

איך מגישים תביעה לנכות בביטוח לאומי?

היכן טמונה הבעיה?

על אף שהזכאות לנכות כללית ממשת את אחד מן העקרונות הבסיסיים ביותר והוא זכות הקיום בכבוד של האדם, הרי שהביטוח הלאומי עודנו מערים קשיים, גורר את רגליו ועושה כל שביכולתו כדי להפחית מן החומרה של האדם התובע.

מטרת התביעה הינה לרו, לקבל קצבת נכות כללית באופן חודשי וזאת לאור חוסר יכולתו של התובע לשוב לעבודתו ולהתפרנס, או יכולתו החלקית בלבד לספק לעצמו פרנסה.

האתגר העיקרי ניכר בשלב שלאחר הגשתה של התביעה, והוא בהתייצבותו של התובע אל מול הוועדה הרפואית אשר תפקידה להכיר ולקבוע את דרגת נכותו.

כיצד עורך דין יכול לסייע?

עורך דין מומחה לביטוח לאומי יכול לסייע רבות במיצוי זכויותיו של התובע ובעמידה איתנה אל מול הגישה המחמירה והנוקשה של הביטוח לאומי, לרבות הוועדות הרפואיות.

הדבר מתחיל כבר עם בדיקתם של הטפסים והחומרים אותם יש להגיש לתביעה. כלומר, עורך דין ביטוח לאומי מלווה את לקוחו עוד הרבה בטרם הוגשה התביעה עצמה.

היערכות נכונה והצגתם של הדברים באופן ברור ונהיר, יש בכוחה כדי לשנות את כל פני המצב, ולהבטיח את דרגת הנכות הנכונה והתואמת את מצבו של התובע.

כמו-כן, במידה והוועדה הרפואית איננה מסכימה עם דרגת הנכות הנדרשת, הרי שבכוחו של עורך דין לערער על הדבר ולנהל תהליך משפטי שמטרתו למצות את זכויותיו של התובע.

מידע מורחב בנושא תביעות נזיקין, ניתן למצוא באתר משרד עורכי דין צבי זגלשטיין

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!