מהו ייעוץ משפטי לעסקים?

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

ייעוץ עסקי לרוב נתפש ככזה העוסק במספרים ותו לא. ועם זאת, מטרתו של היועץ העסקי היא לבחון את כלל פעילותו של בית העסק על כל רבדיו השונים, זאת לרבות אם פעילותו עומדת בקנה אחד עם הנדרש בפן המשפטי.

מי אמון על מתן ייעוץ משפטי?

על אף תפקידיו השונים והמגוונים של היועץ העסקי, הרי שייעוץ משפטי מוכרח להינתן על-ידי איש מקצוע משפטן המחזיק בידע הנדרש.

ייעוץ משפטי לעסקים יכול לגעת במגוון רחב של היבטים שונים, לרבות עסקים הנדרשים לעמוד ברגולציות שונות ועד לעסקים הנדרשים לעמוד בהיבטים רוחביים וכלליים יותר כגון תקנון למניעת הטרדות מיניות בעבודה או התוויית הסכמי עבודה שעומדים בקנה אחד עם החוק.

לעתים ישנם עסקים אשר ישכרו את שירותיו של יועץ משפטי אשר ילווה אותם כבדרך קבע ויבטיח את פעילותם התקנית, ולעתים ישנם עסקים שישתמשו בשירותיהם של עורכי דין בעת הצורך.

מהו ייעוץ משפטי לעסקים?

תפקידו של היועץ העסקי בפן המשפטי

יועצים עסקיים מלומדים ובעלי ניסיון רב, יכולים בהחלט לסייע לעסקים לעמוד בכל המצופה מהם בפן המשפטי, וזאת בזכות הידע הרב שרכשו בשטח.

יועץ עסקי יכול להצביע עבור בעל העסק על כשלים פוטנציאליים החושפים אותו משפטית, ושכדאי לערוך עבורם בירור מקיף יותר עם עורך דין.

כמו-כן, יועצים עסקיים מנוסים ומיומנים, מטפחים לרוב קשרים עם מגוון רחב של בעלי מקצועות נוספים אשר יכולים להיות להם לעזר, זאת לרבות עורכי דין המביאים עמם את הניסיון והידע הנדרש.

כך למשל, אם בית עסק נדרש לשירותיו של עורך דין דיני עבודה שיתווה הסכמי עבודה המדייקים את מטרות בית העסק ושממגנים אותו משפטית, או אף פיטורין אשר מצריכים בחינה דקדקנית אם הם עומדים בפני האמור בחוק.

יועץ עסקי יכול להפנות לעורכי דין העוסקים בדיני תאגידים ושיכולים להנחות את בית העסק בהיבטים העומדים ברגולציות השונות.

על אף כל האמור לעיל, הרי שיש לחדד כי היועץ העסקי איננו איש מקצוע המוסמך במתן ייעוץ משפטי, אלא אם הוא עצמו בעל ההכשרה הנדרשת.

שלומי גבאי הינו יועץ עסקי לחברות ועסקים בינוניים

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!