הגרלת הגרין קארד

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!

מידע אודות הגרלת גרין קארד

הגרלת הגרין קארד הינה הגרלה המבוצעת אחת לשנה על ידי ממשלת ארצות הברית ומטרתה להגריל למדינות בהן ההגירה נמוכה כ50000 ויזות. באמצעות הגרלת הגרין קארד אפשר להשיג את תושבות הקבע וכך לעבוד ואף לקיים חיים בארצות הברית. כאשר מדברים על תושבות הקבע מדברים על האפשרות לחיות בארצות הברית בצורה רציפה ומבלי לחיות במקביל במדינות אחרות אלא לצרכי ביקור בלבד. מעוניינים לשנות את אורך החיים שלכם הן בהיבט האישי והן בהיבט הכלכלי? הנה כמה דברים אודות ההגרלה הנחשקת ביותר בארצות הברית.

ממתי מתקיימת ההגרלה ומה היתרון בכך?

החל משנת 1990 הבינו בארצות הברית כי חוק ההגירה אכן יכול להניב לא מעט ולכן במסגרת זו מעניקים מאז ועד היום כ – 55000 אשרות שנתיות בתחומים ומקצועות מסוימים. במסגרת החוק שנחקק בשנת 1997 שונה החוק והאשרות צומצמו ל50000 אשרות בשנה ועדיין, זה לא משנה את היתרון ומניב לא מעט הצלחות הן עבור הזוכים והן עבור תושבי ומדינת ארצות הברית. כפי שהבנתם המניע לחוק הוא בעיקר הצלחת המדינה והצלחת הכלכלה. אז לצד גילוי העיוות הדמוגרפי וההתגברות עליו קמו כמה אנשים בארצות הברית והקצו למהגרים כמות של וויזות אשר מטרתן עבודה, לימודים וחיים בארצות הברית.

כיצד ניתן לזהות את שם התוכנית ואיך היא נערכת?

בכדי להבין מה שייך למה, קוטלגו ההגרלות על פי השנה בהן הן מתבצעות או בוצעו וזאת מכיוון שקיים פער בין תקופת פרסום תוצאות ההגרלה לבין תקופת ההגשה עצמה לרבות זמן קבלת הוויזות כאמור הזמן הקונסולארי שגם אותו מחויב לעבור כל זוכה וזוכה. אז בכדי שלא ייווצר בלבול נוצר עניין זה והעניק קטלוג שיעשה סדר בבלגן כך שגם תוכנית ההגרלה תפרסם שנתיים קודם לכן אודות התנאים ופרטי התוכנית. כאמור, תוכנית שתחל בשנת 2021 פרטיה פורסמו כבר בשנות 2019 וכן הלאה. חשוב לציין כי החל משנת 2002 הוגשו הנתונים של המשתתפים באמצעות הדואר ומשנת 2003 שינה הממשל את דרכו ועבר להגשות באמצעות אתרי אינטרנט אשר נפתח לתקופת חודשיים בהתאם לזמנים המתפרסמים כמה חודשים קודם לכן. 

אלו מדינות משתתפות בהגרלת הגרין קארד?

מבין המדינות שאינן משתתפות בהליך הגרלת גרין קארד ניתן לראות את מקסיקו, הודו, אנגליה, קנדה אבל החדשות הטובות הן כי ישראל אכן כלולה ברשימה. בכדי להבין מי כן משתתף ומי לא תמיד ניתן להתעדכן באתר של הממשל ולבדוק אודות רשימת המדינות המשתתפות בהגרלה העתידה להתרחש. לרוב מתעדכנת הרשימה של המדינות האסורות – אלה שהתושבים שלהם קיבלו יותר מ50000 אשרות בחמש שנים שקדמו להגרלה. 


בסיכום דבר התהליך של הגרלת גרין קארד יתרחש על פי הכרזה והפרטים הנדרשים, לאחר מכן ההגשה עצמה באמצעות שרתי האינטרנט, ההגרלה, הזכייה הסופית לרבות התהליך הקונסולארי, הטפסים המתאימים החל מבדיקת יושר והבדיקות הרפואיות שבסופן יתקבל האישור המיוחל.

מרחבי האתר

קבלו הצעה מ-3 עורכי דין מומלצים!